Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

Zemplín opäť porazil majstra z Trenčína!

Michalovčania začali proti majstrovi nebojácne a už v desiatej minúte mohli otvoriť skóre, Koscelník však strelou z prvej tesne minul. Na druhej strane prenikol domácou obranou Bala, ale jeho strela išla tesne vedľa. Veľmi dôležitý okamih sa odohral v 29. minúte, keď pred unikajúcim Mensahom zatiahol ručnú brzdu Gabriel a videl za to červenú kartu.
mfkzemplin
Majster dostal okamžite dvojitý trest, pretože z následného priameho kopu trafil perfektne pod brvno Žofčák. O chvíľu mohli domáci viesť už o dva góly, ale Danko a po ňom ani Koscelník neupratali do brány Mensahov center. V záverečných minútach prvého polčasu dali o sebe vedieť aj oslabení hostia, ktorí však dva dobre strieľané centre Balu nepretavili na vyrovnávajúci gól. Za nepremenené šance prišiel trest v nadstavenom čase, ked Mensah spoza šestnástky nádherne strelil druhý gól domácich.

V druhom polčase sa obraz hry trochu zmenil. Domáci sa viac stiahli do defenzívnej ulity a na druhej strane hostia mali viac loptu na svojich kopačkách. Znížiť mohli v 47. minúte, Macej však Šulekovu strelu vytlačil na roh. V 61. minúte mohlo zahrmieť aj na druhej strane, lenže Žofčákovu hlavičku Šemrinec vykopol. V 73. minúte Udeh zle rozohral, Škutka však v súboji so Šemrincom neuspel. Michalovčania mohli ešte zvýšiť, ale strieľaný center Regáliho v 90. minúte Kushta poslal tesne mimo žrde.

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 2:0

po polčase (2:0)


Góly: 30. Žofčák, 45. Mensah. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Šimčák – Lawrence, Šulek, Ket, ČK: 29. Gabriel (Trenčín), 1480 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Macej – Koscelník, Sipľak, Qose, Šimčák – Sedlák – Žofčák (63. Kunca), Danko, Mensah, Kotora (73. Regáli) – Škutka (76. Kushta)

AS Trenčín: Šemrinec – Ket (79. Kvocera), Šulek, Kleščík, Skovajsa – Gabriel, Halgoš (46. Udeh) – Bala, Lawrence, Kalu – Janga (79. Nwofor)

zdroj: mfkzemplin