Zoológia

Pozvánka na výstavu exotických zvierat AkvaTera Košice

alvateraDovoľujeme si Vás pozvať na jedinečnú predajnú výstavu exotických zvierat AkvaTera Košice, ktorá sa uskutoční dňa 26.10.2014 od 09.00 – 15.00 hod. v Spoločenskom pavilóne. Chovateľstvo akváriových a teráriových zvierat sa teší na Slovensku veľkému záujmu a počet záujemcov neustále narastá. AkvaTera Košice je miesto, kde sa stretávajú vystavovatelia, chovatelia a obchodníci zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Poľska a Rakúska aby prezentovali širokej verejnosti svoj koníček – chov exotických zvierat. Uvidíte viac než 60 vystavovateľov so stovkami zvierat, ktoré nenájdete ani v ZOO.
Celý článok

Náš tip na víkend: Vtačí raj v Senianskych rybníkoch

senneSenianske alebo i Senné rybníky sú chráneným vtáčím územím a jednou z najvýznamnejších vtáčích lokalít v strednej Európe. Oblasťou tvorenou systémom rybníkov, lúk a mokradí vedie náučný chodník začínajúci v obci Senné. Na tomto chodníku sa nachádzajú vyhliadkové veže vhodné na pozorovanie vtákov. Okrem bežných druhov vodného vtáctva tu možno vidieť napr. i vzácneho orliaka morského, kormorána veľkého, lyžičiara obyčajného, potápku chochlatú či chriašteľa malého. Vo vyčlenených rybníkoch je možné chytať ryby. Na návštevu lokality je vhodná nepremokavá obuv.
Celý článok

Piata AkvaTera Košice je tu už 13. Mája

introakvateraNajväčšia východoslovenská výstavno-predajná akcia AkvaTera Košice je tu opäť. Na výstavnej ploche viac ako 800m2 na Vás opäť bude čakať výborná atmosféra, množstvo zvierat, skvelá zábava a viac ako 60 výstavno-predajných stolov s vystavovateľmi zo Slovenska, Poľska, Čiech aj Maďarska.
Celý článok

Korálovka kalifornská – Lampropeltis getula californiae

Tento poddruh korálovky sa vyskytuje, ako už napovedá jeho meno, hlavne v oblasti Kalifornie v USA. Samozrejme, zvieratá nepoznajú hranice a jej výskyt zasahuje aj do susedných štátov USA, ako sú napríklad Arizona, Utah, Oregon Colorado a New Mexico. V Mexiku sa vyskytuje na polostrove Baja California. Prostredie obýva rôznorodé a vyhýba sa len vyslovene púšťam bez zdrojov vody a vyšším nadmorským výškam, kde sú už teploty  veľmi nízke.
Celý článok

Farební drobčekovia južnej Ameriky – časť 1

sphaerodactylus-molleiV oblasti južnej Ameriky, strednej Ameriky a karibskej oblasti žijú drobní predstavitelia gekónov, z rodov Gonatodes a Sphaerodactylus. Veľa druhov týchto rodov má výrazne sfarbenie, hlavne v období množenia sa ešte viac zvýrazní a vtedy sa dajú jasne odlíšiť samce a samičky (sexuálny dimorfizmus). Rozdiely sú to natoľko výrazné, že niekedy samček a samička sú natoľko odlišní, že vyzerajú ako dva odlišné druhy.

Celý článok

Rod Naultinus – „šľachta“ pre chovateľov

naultinus elegans1Gekóny rodu Nephrurus, žijúce na ostrovoch Nového Zélandu patria skutočne medzi chovateľskú „šľachtu“ milovníkov týchto plazov. Osem druhov pôvodne popísaných v rámci rodu sú endemické len v oblasti ostrovov Nového Zélandu.

Celý článok

Stránka 1 z 2