Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

V Podbrezovej vyšli Michalovčania znovu strelecky naprázdno

Prvoligoví futbalisti michalovského MFK Zemplín nezabodovali v sobotňajšom stretnutí 5. kola našej najvyššej súťaže v Podbrezovej, kde prehrali najtesnejším rozdielom 0:1 (0:0).
mfk Panorama1
Žlto-modrí dlho držali bezgólový stav, ktorý im dával nádej na bodový zisk, ale napokon čisté konto neudržali a inkasovali štvrťhodinu pred koncom duelu. Ich ligová séria bez víťazstva sa tak natiahla na štyri zápasy.
 

ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 1:0

po polčase (0:0)

Gól: 76. Krivák

ŽK: 79. Breznaník, 86. M. Kochan - 59. D. Škutka, 61. Perez, 63. Morlacchi, 84. Šimčák

Rozhodovali: Kráľovič - Vorel, Štrbo; 1575 divákov

ŽP ŠPORT: M. Kuciak – M. Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič – P. Vajda, Podio – M. Viazanko, K. Kuzma (46. M. Kochan), Peševski (46. P. Šafranko) – Bernadina (64. Breznaník)

MFK ZEMPLÍN: P. Macej - Perez, Sipľak, Morlacchi, Šimčák - T. Sedlák (80. Kushta) - D. Kunca (46. M. Koscelník), I. Žofčák, S. Danko, Mensah (63. Qose) - D. Škutka

Hlasy trénerov:

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Nebol to jednoduchý zápas. Prvý polčas sme nehrali dobre, možno si niektorí hráči mysleli, že to bude ľahké. Súper má však kvalitu, dobrých futbalistov, čo sa ukázalo v prvom dejstve. Dostali sme dobré zaucho. Až druhý polčas bol podľa našich predstáv, chlapci ukázali charakter. Striedajúci hráči odviedli to, čo mali, takže sme sa napokon mohli tešiť z víťazstva. Som rád, že sme tento zápas zvládli a dúfam, že nám to pomôže do ďalších bojov."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Mohli sme sa presvedčiť, že prvý polčas na dobrý výsledok nestačí. V ňom sme mali dve-tri šance a mohli sme ísť do vedenia. V druhom polčase nás súper zatlačil a my sme sa nevedeli spod jeho tlaku vymaniť. Po prestávke sme odišli z ihriska, čo by sa stávať nemalo. Robili sme chyby, štandardkami sa domáci dostali na koňa a napokon nám dali aj gól."

Najbližší program MFK Zemplín:

  • Sobota 20. augusta o 19.00 hod.: Michalovce - Dunajská Streda (6. kolo)
  • Sobota 27. augusta o 19.00 hod.: Ružomberok - Michalovce (7. kolo)
  • Sobota 10. septembra o 19.00 hod.: Michalovce - Žilina (8. kolo)

zdroj: mfkzemplin