Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

Michalovčania si so Skaličanmi body podelili

Nesmierne dôležitý zápas futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvládli. V nedeľňajšom súboji 24. kola Fortuna ligy na senickej pôde remizovali s poslednou Skalicou 0:0. To znamená, že päťbodový náskok pred týmto súperom si zverenci trénera Stanislava Grigu udržali aj naďalej.
 

MFK Skalica - MFK Zemplín Michalovce 0:0

po polčase 0:0

ŽK: 36. Štrombach, 55. Mazan, 58. Dobrotka, 81. M. Hlinka, 88. Záhumenský - 43. Sviarchynski, 66. Lukič

Rozhodovali: Vnuk - Pozor, Bednár; 896 divákov

MFK: Krnáč - Hlavatovič, Dobrotka, Pav. Majerník, Záhumenský - Štrombach (53. Mazan), M. Hlinka, Neoveský (86. Hillary), P. Vaško (87. Čermák) - Šebesta - P. Masaryk

MFK ZEMPLÍN: Kelemen - Perez, Podhorin, Morlacchi, Sviarchynski - T. Sedlák - M. Koscelník, Bayón, Lukič (90+. M. Hamuľak), D. Kunca - Votinov

Hlasy trénerov:

Štefan Horný, tréner Skalice: "Chlapcom nemám čo vytknúť, bojovali, bolo tam veľa osobných súbojov. Chýbal nám rozdielový hráč smerom dopredu, vo finálnej fáze sme neboli dostatočne nebezpeční. Súper dobre bránil, dobre sa takticky pripravil. Pozeráme sa dopredu, ešte sa hrá o 27 bodov, takže stále je všetko otvorené."

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Dôležitosť zápasu predznamenala jeho priebeh. Z oboch strán to bolo opatrné, obidve mužstvá sa snažili hlavne gól nedostať. Pre ľudí to nebol príliš pekný futbal. My sme mali dve ďpološanceď, z ktorých sme mohli dať gól, ale nepodarilo sa to. Takto sa hrá o záchranu a pre nás je dôležité, že sa k nám Skalica bodovo nepriblížila."

Najbližší program MFK Zemplín:

  • Piatok 25. marca o 15.00 hod.: Michalovce - Kisvárda (priateľský zápas)
  • Sobota 2. apríla o 17.00 hod.: Podbrezová - Michalovce (25. kolo)
  • Sobota 9. apríla o 17.00 hod.: Michalovce - Zlaté Moravce (26. kolo)

zdroj:mfkzemplin