Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

Fantastický výsledok: Michalovčania zvíťazili na žilinskom ihrisku 3:2

Fantastický výsledok z pôdy aktuálneho slovenského vicemajstra MŠK Žilina dosiahli v piatok večer futbalisti MFK Zemplín Michalovce. V televíznom zápase po výbornom výkone zvíťazili pod Dubňom najtesnejším rozdielom 3:2, keď dokázali otočiť nepriaznivý stav. O góly v žilinskej sieti sa postarali Martin Koscelník a Srb Nikola Lukič, ktorý dokonca skóroval dvakrát.
mfkzemplin12
 

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 2:3

po polčase (2:2)

Góly: 18. Paur, 23. Vavro - 21. M. Koscelník, 45. a 60. Lukič

ŽK: 11. L. Bénes, 58. Mazáň, 83. Vavro - 26. Khubutia, 48. Votinov, 69. M. Koscelník

Rozhodovali: Glova - Hancko, Pozor; 1079 divákov

MŠK: Volešák - Šušolík (70. Mbah), Vavro, T. Hučko, Mazáň - Haskič, Michlík (86. Vallo), L. Bénes (60. Škvarka) - Špalek, Paur, F. Hlohovský

MFK ZEMPLÍN: Kelemen - Perez, Khubutia, Podhorin, Sviarchynski - T. Sedlák, Grič - Savvidis (46. D. Kunca), Lukič (78. Bayón), M. Koscelník (88. M. Hamuľak) - Votinov

Hlasy trénerov:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Prvý polčas sme znegovali pekné akcie a góly nekoncentrovanosťou v defenzíve. Súper možno ani nechcel dať gól a dal dva. Tým pádom sa udržal v hre. V druhej časti sme sa po zranení Bénesa a inkasovanom góle dostali do kŕču. Náš výkon už nezniesol žiadne kritériá, ani taktické, technické ani systémové. Mladosť a naivita nepriniesla v závere potrebnú energiu, naopak náš chaos súper využíval na protiútoky. Chalani musia dať hlavy hore, ďalší zápas s Trenčínom je pre nás dôležitý. Musíme ich dať dokopy, pretože fyzicky sú namakaní, ale tlak ešte nezvládajú. Gratulujem Michalovciam k trom bodom."

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Veľká nespokojnosť s prvým polčasom, bol to asi najhorší polčas, odkedy som v Michalovciach. Veľmi zle sme sa pohybovali, možno to bolo tým, že sme niekoľko dní strávili v hoteli, kde veľmi nebolo čo robiť. Preto sme fyzicky a takticky nezvládali prvý polčas, boli sme všade neskoro, inkasovali sme dva lacné góly, ale napriek tomu sa nám z dvoch situácií podarilo dať dva góly. V druhom polčase sme hrali kompaktnejšie, boli sme nebezpeční z protiútokov, mali sme šance a bolo to oveľa lepšie. Som spokojný s bodmi, tie sú pre nás najdôležitejšie v boji o záchranu."

Najbližší program MFK Zemplín:

  • Streda 9. marca o 16.00 hod.: Slovan Bratislava - Michalovce (dohrávka 21. kola)
  • Nedeľa 13. marca o 14.30 hod.: Michalovce - Trenčín (23. kolo)
  • Sobota 19. marca o 17.00 hod.: Skalica - Michalovce (24. kolo)

zdroj: mfkzemplin