Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

Skvelá forma michalovských futbalistov pokračuje!

Druholigové A-mužstvo MFK Zemplín zaknihovalo v sobotu popoludní už piate víťazstvo v rade, keď v súboji 11. kola DOXXbet ligy skupiny Východ triumfovalo na na ihrisku Dolného Kubína 2:0 (1:0) a v tabuľke tak naďalej figurujú na vedúcej priečke. Na Orave zvíťazili po góloch z úvodu a konca zápasu 2:0, do streleckej listiny sa zapísali Vernon De Marco Morlacchi a Dominik Kunca.

kuncagol

 

MFK Dolný Kubín - MFK Zemplín Michalovce 0:2

po polčase (0:1)

 

Góly: 6. Morlacchi, 90+. D. Kunca

ŽK: 66. Sani - 77. Gamkrelidze

Rozhodoval: Prešinský - 325 divákov

MFK: I. Trabalík - J. Mihálik (72. Buška), Drengubiak, Čučka, Sopúch - Kolorédy (82. Beňuš), Bumbera, Otruba, Bezák - Sani, Kliment (60. Laura)

MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, Michal Gallo, Podhorin, Šimčák - Morlacchi - M. Koscelník (35. Gamkrelidze), Bayón (72. Grič), S. Danko (57. Streňo), M. Regáli - D. Kunca

Tréner František Šturma: "Súpera sme rozhodne nechceli podceniť, videli sme ho hrať v predchádzajúcom zápase, v ktorom potvrdil svoju kvalitu a aj proti nám ukázal, že na posledné miesto tabuľky nepatrí. Podarilo sa nám streliť rýchly gól, nedarila sa nám však naša kombinačná hra, neviem čím to bolo. Kazili sme veľa prihrávok a strácali dosť lôpt. Po hodine hry mohol naše vedenie poistiť Streňo, ktorý išiel sám na brankára, ale situáciu veľmi zle vyriešil. Súper tak stále živil nádej na dobrý výsledok, v niektorých momentoch nás dokonca prehrával, ale našťastie sa nepresadil. V posledných sekundách zápasu sa nám podarilo poistiť víťazstvo, som rád za tri body, ale k nášmu výkonu mám výhrady."

Najbližší program MFK Zemplín:

  • Sobota 11. októbra o 14.30 hod.: Liptovský Mikuláš - Michalovce (12. kolo)
  • Streda 15. októbra o 16.00 hod.: Michalovce - Zlaté Moravce (4. kolo SP)
  • Nedeľa 19. októbra o 14.00 hod.: MFK Košice B - Michalovce (13. kolo)

zdroj: mfkzemplin