Prinášame vám tip na jesennú turistiku. Aby sme spoznali aj krásy východu nášho malého Slovenska, vybrali sme si pozrieť vulkanické pohorie Vihorlat a jednu z jeho dominánt - Sninský kameň. Sninský kameň (1005 m) vznikla sopečnou činnosťou, ktorá bola vyhlásená v roku 1982 za prírodnu pamiatku. Predmetom ochrany sú najmä dva skalné útvary vo forme plošinového lávového vrcholu. Sú to Veľký Sninský kameň- 998 m n. m., nižší ale plošne rozsiahlejší a Malý Sninský kameň 1005 m n. m.
Sninský kameň patrí medzi najkrajšie prírodne útvary v celom pohorí Vihorlat.
Odviezli sme sa na koniec obce Remetske Hámre, kde sme zaparkovali auto po ceste sme vyšľapali na Morské oko. Za Kaštielikom sme odbočili z asfaltovej cesty (modrá značka) na turistický chodník doľava (žltá značka). Po počiatočnom prudšom stúpaní sme prechádzali do miernejšieho, v závere chodník klesál k samotnému jazierku. Po žltej turistickej značke po hrebeni sme sa dostali na TRI TABLE. Môžeme vám odporučiť cestu zo Sninského kameňa na Morské oko a to z TROCH TABIEL po modrej značke asi za 55. minút, alebo lenivejší sa môžu zaviesť autom do Remetských Hámrov priamo k Morskému oku ako sme to urobili aj my.
Malé Morské oko (Malé Vihorlatské jazero) leží západne od Morského oka vo výške 716 m n. m. - o 107 m vyššie ako Morské oko.
TRI TABLE : 823 m n. m., bolo to od neho asi 35 minút na vrchol Malého Sninského kameňa: 1005 m n.m. Tu sme sa odfotili so skameneným turistom.
V sedle obdivujeme malú skalnú galériu. Neznámi sochár vytesal do vápencových samostatne stojacích kameňov plastiky. Niektoré sú veľmi zaujímavé a potešia mužské oko.
Pod vrcholom Malého Sninského kameňa bola informačná tabuľa, ktorú sme si preštudovali a "horsa" po železných schodíkoch kuknúť zblízka na tú našu sopku. Výhľad bol pekný, videli sme Sninu, Poloniny, Morské oko.
Ondrej Hrabovský