Výstava Ľudové rezbárstvo na Zemplíne inštalovaná v galériii MsKs reprezentuje výber zbierkových predmetov, ktoré sa v druhej polovici 20. storočia podarilo získať Zemplínskemu múzeu v Michalovciach.
Zdobené pracovné náradie, predmety úžitkovej potreby ale aj umelecké diela vyrezávané z dreva tvoria jednu z veľkých oblastí ľudovej kultúry, pretože drevo bolo dostupné prakticky každému. Rezbárstvo bolo v minulosti doménou mužov, zaoberali sa ním ako jednoduchí roľníci, tak aj pastieri, či špecializovaní remeselníci.
Na výstave sú vo väčšom množstve prezentované diela dvoch významnejších ľudových tvorcov, ktorí pôsobili na území Zemplína a za svoje výtvory získali aj viacero ocenení. Prvým z nich je Tibor Galgóczy z Veľkých Kapušian, ktorého preslávili najmä výrobky z parohoviny. Veľkú časť jeho diel však tvorí aj drevorezba a na výstave je možno vidieť jeho vyrezávané pastierske palice, či umelecké reliéfy. Druhým je ešte v minulom roku stále aktívny Jozef Porhinčák z Nového Ruskova, ktorý sa venuje dreveným plastikám so sakrálnou tématikou, ale aj ľudovým motívom.