Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

Projekt Baby basketbal aj po roku v Michalovciach

Basketbalový klub 1.BK Michalovce zorganizoval pre podporu pohybovej aktivity detí a pre zvýšenie popularizáciu basketbalu v našom meste projekt Baby basketbal. Po minuloročnom úspešnom projekte na materských školách MŠ na ul. Leningradskej, MŠ na ul. J.Švermu 8 a MŠ na ul.Okružnej, keď zapojilo spolu 83 detí projekt pokračoval aj v tomto roku.
ZS J.Svermu
Tento krát boli do projektu zapojení nielen predškoláci, ale aj prváčikovia na ZŠ Krymská, ZŠ J.Švermu, ZŠ P.Horova. Do projektu sa zapojili aj materské školy MŠ na ul. J.Švermu 8 a MŠ na ul. F.Kráľa. V spolupráci so Slovenskou basketbalovou asociáciou a jej lektorom Richardom Kamenským si deti osvojili pojem basketbal i základnú terminológiu. Následne si v praktickej časti vyskúšali základné basketbalové zručnosti ako dribling a streľbu na basketbalový koš. K dispozícii boli nižšie koše i lopty pre baby basketbal. Táto forma sa osvedčila a deťom sa pohyb aj basketbalová lopta očividne zapáčila. Celkovo športovalo okolo 200 detí.
ZS Krymska
Pomocnú ruku podali aj tréneri basketbalového klubu a tak mala akcia plynulý priebeh. Klub bude v danom projekte priebežne pokračovať a predstaví akciu aj v ďalších školách. Detský basketbal ponúka pravidelnou realizáciou pohybových činností možnosť nadobudnúť trvalý pozitívny vzťah k pohybovým aktivitám a športovaniu. Poďakovanie patrí vedeniu škôl, ktoré umožnilo bezproblémový priebeh a poskytlo svoje priestory.
8.ZS
Video reportáž z podujatia prinesie vo svojom spravodajstve v sekcii šport už od 14.4. aj televízia TV Mistral www.tvmistral.sk .  
7.ZS
Fotogalériu z akcie môžete nájsť na www.1bkmi.sk , na facebookových stránkach 1.BK Michalovce a SBA Baby basketbal .  
8.ZS 1
V prípade záujmu môžu rodičia prihlásiť svoje deti aj do basketbalového krúžku. Krúžok bude zameraný na rozvoj všestranných pohybových schopností a vytváranie pozitívneho vzťahu k športovaniu. Krúžok bude prebiehať každý pondelok od 16:30 – 17:30 v telocvični 5.ZŠ (ZŠ Školská) a každú stredu (od 20.4.) od 16:45 do 17:45 v telocvični 2.ZŠ (ZŠ J.Švermu). Bližšie informácie na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. resp. 0905 234 485. Určené pre deti od ročníka narodenia 2007, 2008, 2009.
8.ZS 28.ZS 3
1.BK Michalovce
Foto : Zuzana Malukova, Sona Balazova