Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

Neodolateľná pizza

intropizzaKráľ Ferdinand I. (1751 – 1825) potajomky chodieval v prestrojení do neďalekej chudobnej štvrte v Neapole. Prečo také tajnosti? Údajne nedokázal odolať vábnej chuti jedla, ktoré na kráľovskom dvore kráľovná zakázala – pizze. Dnes by Ferdinand nemal problém uspokojiť svoju chuť. V súčasnosti je totiž v Taliansku asi 30 000 pizzerií, v ktorých sa každoročne pripraví toľko pízz, že na každého obyvateľa ich pripadá 45!

Skromné začiatky

Prvú pizzu upiekli zrejme v Neapole v roku 1720. Vtedy bola hlavne jedlom chudobných, akýmsi rýchlym občerstvením, ktoré sa predávalo a jedlo vonku. Pouliční predavači hlasno vynukovali svoju chutnú špecialitu. Pizzu udržiavali v teplú v medenej nádobe scudo, ktorú nosili na hlave.
Kráľ Ferdinand I. sa napokon kráľovskému dvoru priznal k tomu, že pizza je jeho slabosťou. Netrvalo dlho a táto pochúťka si získala aj bohatých šľachticov a členov kráľovskej rodiny, ktorí začali chodiť do pizzerií. Ferdinandov vnuk, kráľ Ferdinand II., dal v roku 1832 dokonca postaviť pec vykurovanú drevom priamo v záhradkách paláca Capodimonte. Tak mohol ulahodiť svojim hosťom z aristokratickej vrstvy.

Je pizza výživná?

Dnes je pizza obľúbeným jedlom mladých. Ale je namieste upozornenie: aby bola pizza výživná, musí sa pripraviť zo zdravých ingredencií, ktoré majú vyrovnaný pomer cukrov, bielkovín a tukov a obsahujú veľa vitamínov, minerálnych látok, ako aj aminokyselín.
Odporúčanou prísadou do pizze je olivový olej. Ten podporuje tvorbu HDL, „dobrého cholesterolu, ktorý pomáha pri čistení ciev“.
Keď sa pizza dobre pripraví, málokedy vyvoláva tráviace ťažkosti. Čiastočne v tom zohráva úlohu miesenie a kysnutie, počas ktorého sa cukry v múke naviažu na vodu. A keďže pizza obsahuje zložené cukry, človek má pocit sýtosti, takže ani ten najväčší milovník pizze sa zväčša nepreje.
Keď nabudúce neodoláte pizzi, spomeňte si na jej skromné začiatky. A možno si aj vy poviete: Ako dobre, že sa kráľ Ferdinand I. k svojej láske pizzi napokon priznal!

Najlepšia pizza je pečená v peci na drevo. Dym ktorý sa uvoľňuje pri pečení, dáva pizzi jemnú vôňu. Popol ktorý sa prichytí naspodok pizze, jej zase dáva vynikajúcu chuť.

Najväčšia okrúhla pizza na svete bola vyrobená v roku 1990. Mala priemer vyše 37 metrov a vážila vyše 12 ton!

Podľa starého zvyku sa pizzové cesto vyhodí do vzduchu a rozkrúti. Ale nie je to len pre efekt. Pôsobením odstredivej sily sa cesto roztiahne do diskovitého tvaru s mierne vystupujúcim okrajom. A práve tento tvar je ideálny na pizzu.!
 
 
 
zdroj: Ondrej Hrabovsky
 
boka